Başka Telefona Gelen Mesajı Görme Mümkün Müdür?

Gokmen Senturk
başkasının mesajlarını nasıl görebilirim

Artık telefonlar hayatımızda o kadar büyük yere sahip ki telefonumuzu kaybettiğimizde ya da telefonumuz yanımızda olmadığında kendimizi eksik hissediyoruz. Tüm bilgilerimiz ve özel hayatımız telefonumuzda en ufak detayına kadar yazıyor. Bir arkadaşla olan dertleşmemiz, kiminle ne zaman konuştuğumuz, neleri merak edip aradığımız… Bu yüzden başka telefona gelen mesajı görme bize çok bilgi verebilir.

İçindekiler

Neden Bir Başkasının Mesajlarını Okumak İsteyebilirsiniz?

Daha önce de söylediğimiz gibi, telefonlarımızın içinde hayatımızın her noktasına dair bilgiler bulunuyor. Kiminle konuştuğumuzdan çektiğimiz fotoğraflara kadar her şey küçük bir cihazın içerisinde. Bu nedenle bir başkasının telefonuna baktığımızda ona dair birçok şey öğrenebiliriz. Başka telefona gelen mesajı görmeyi istemek için birçok sebep olabilir. Örneğin,

 • Eşinizin ya da sevgilinizin aldattığından şüpheleniyor ve onu ifşa etmek ya da boşanma işlemleri için kanıt arıyor olabilirsiniz.
 • Çocuğunuzun taciz, zorbalık ya da şiddet mağduru olmasından korkuyor ve bunun doğru olup olmadığını bilmek istiyor olabilirsiniz.
 • Ebeveynlerinizin ya da yaşlı akrabalarınızın internetteki dolandırıcıların eline düşmesinden korkuyor olabilirsiniz.
 • Arkadaşınızı onun için zararlı olan bir ilişkiye geri dönmekten ya da başını belaya sokmaktan korumak istiyor olabilirsiniz.
 • Bir bağımlılığı geride bırakmaya çalışan arkadaşınıza yardımcı olmak istiyor olabilirsiniz.

başka telefona gelen mesajı görme

Bu gibi durumlarda başka telefona gelen mesajları okuma isteği oldukça normal karşılanmalıdır. Unutmayın ki başkasının mesajlarını okumak isterken kendiniz ve onlar için güvenli bir yöntem seçmelisiniz.

Başka Bir Telefonun Mesajlarını Okumak Nasıl Ücretsiz Olur?

Başka bir telefona gelen mesajı görme için ücretsiz yöntemler bulunmakta. Eğer para harcamaktan çekiniyorsanız ve ücretsiz bir yöntem arıyorsanız bunları deneyebilirsiniz. Gelin, beraber bu yöntemlerin hem iyi hem kötü yönlerini inceleyelim.

 • Takip etmek istediğiniz kişi meşgulken telefonuna gizlice bakın.

Bu yöntemi denerken yakalanma şansınızın çok yüksek olduğunu ve zamanınızın kısıtlı olacağını unutmayın. Ayrıca telefonun şifresini de bilmek zorundasınız.

 • Bir bahane bulup telefonunu ödünç almayı isteyin.

İlk yönteme göre bu yöntemde daha çok zamanınız olacaktır ama mesajlarına baktığını anlamasına izin vermemelisiniz. Bir anda ne yapıyorsun diye bakarsa da yakalanma şansınız çok yüksek.

 • Telefonun sahibi uyurken cihazı sessizce alıp kontrol edin.

başka telefona gelen mesajları okuma

Bu da işe yarar bir yöntem gibi görünse de telefonun sahibi bir anda uyanırsa ya da yanlışlıkla ses yaparsanız yakalanabilirsiniz. Ayrıca telefonun şifresini bu yöntemde de bilmeniz gerekiyor.

Bu yöntemlerin hepsi büyük bir yakalanma riski taşıyor ve siz telefona bakarken daha önceden mesajların silinip silinmediğini bilemezsiniz.

Başka Telefona Gelen Mesajları Okuma İçin En İyi Yöntem

Şu ana kadar bahsettiğimiz tüm yöntemlerin büyük dezavantajları bulunuyordu. Başka bir telefonun şifresini bilmek ya da yakalanmadan telefonda gezebilmek oldukça zor işler. Ayrıca siz bakana kadar telefonun sahibi mesajları silmiş, fotoğraflardan kurtulmuş ve arama geçmişini temizlemiş olabilir. Yanlış kişilere bulaşmış çocuğunuz ya da sizi aldatan eşiniz onu yakalayacağınızdan korkarak telefonundan bu bilgileri siliyor olabilir.

Bu tarz durumlarda yardımınıza mSpy koşuyor. mSpy nedir diye soracak olursanız sadece başkasının mesajlarını okuma programı demek yanlış olur çünkü mSpy bundan çok daha fazlası.

Çocuğunuzun, eşinizin ya da bir akrabanızın telefonuna gelen mesajları okumak için en iyi yöntem olan mSpy size birçok özellik sunuyor. Bunlardan biri de sosyal medya platformlarındaki gönderilere ve mesajlara da erişebilmeniz. SMS yöntemiyle mesajlaşmak artık geride kaldı ve Instagram, WhatsApp, Twitter, Snapchat gibi uygulamaları gözlemleyebilmek çok işinize yarayacaktır.

başkasının mesajlarını okuma programı

mSpy sayesinde aldatan eşinizin fotoğraflarına erişebilir ve sizden başkalarının fotoğrafları var mı görebilirsiniz. Çocuğunuz gerçekten okula gidiyor mu yoksa dışarıda gezip yanlış kişilerle mi buluşuyor? Bunu mSpy’ın GPS takip özelliği ile öğrenebilirsiniz. Sadece mesaj okuma değil, daha birçok özelliği olan mSpy eminiz ki tam size göre. Sadece mSpy’ın sitesine girin, kendinize en uygun abonelik paketini bulun ve telefon takibi yapmaya başlayın. Başka bir telefonun mesajlarını okumak işte bu kadar kolay.

Başka Telefona Gelen Mesajları Okumak Yasal Mı?

Başka bir telefonun mesajlarını okumak yasal mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Sonuçta başka bir telefonu gizlice gözetliyor ve mesajlarını okuyorsunuz. Bu işlem bazı durumlarda yasal, bazı durumlarda ise yasal olmayabiliyor. Yasal olduğu durumları şöyle listeleyebiliriz:

 • Cihazın sahibi sizseniz
 • 18 yaşın altında bir bireyin telefonunu takip ediyorsanız
 • Takip ettiğiniz telefonun sahibi takip edilmeye izin veriyorsa
 • Bir şirkete ait olan bir telefonu takip ediyorsanız yasal bir iş yapıyorsunuz demektir.

baskasının mesajlarını nasıl gorebilirim

Bu ciddi bir konu ve takip edilen telefonun sahibine takip ettiğinizi söylediğiniz sürece yaptığınız şeyler yasal olarak sayılıyor. Takip ettiğiniz kişi çocuğunuz ise işler değişiyor, onların güvenliğini sağlamaya çalıştığınız için takip etmek yasal sayılıyor.

Sonuç

Sonuç olarak başka bir telefonu takip etmek için birçok sebep olabileceğini gördük ve beraber ücretsiz yöntemleri inceledik. Bu ücretsiz yöntemlerin hepsinin büyük bir yakalanma riski ve telefonun şifresini bilmek gibi bir gerekliliği bulunuyor. mSpy ise en iyi telefon takip yöntemi olarak öne çıkıyor. Neyin yasal, neyin yasal olmadığına dikkat etmenizi de öneriyoruz.

mspy-banner-image
Daha iyi bir takip çözümü yok!
Bugün huzurun tadını çıkarın

 • Makalede çok fazla belirsizkik var. mSpy işe yarıyor mu yaramıyor mu? Ayrıca belirtildiği gibi çalışmazsa para iadesi alabilirmiyim? Uygulama denemeye değer gibi ama dolandırılmak istemiyorum…

Yanıt bırak:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Üste Dön

mspy-banner-image
Daha iyi bir takip çözümü yok!
Bugün huzurun tadını çıkarın