Telefon Numarasından Nerede Olduğunu Bulma Programı Nedir?

Gokmen Senturk
birinin nerede oldugunu gosteren uygulamaları

Artık teknoloji öylesine gelişti ki istediğimiz zaman istediğimiz şeye dair bilgiler edinebiliyoruz. Buna artık insanlar da dahil olmuş durumda. Birbirimize konumlar atıyor, nereden geçtiğimizi, nerede olduğumuzu canlı canlı gösterebiliyoruz haritada. Peki ya konumunu bilmek istediğimiz kişinin haberi olmaması gerekseydi? Merak etmeyin, birinin nerede olduğunu gösteren uygulamaları sizin için araştırıp derledik.

İçindekiler

Neden Başkasının Telefonunun Yerini Bilmeye İhtiyacınız Olabilir?

Başkasının telefonunun yerini bilmek o kişinin nerede olduğunu bilmekle aynı şey artık. Bir kişinin nerede olduğunu bilmek de o an ne yaptığını öğrenmemize yarıyor. Bir başkasının konumunu ve o an ne yaptığını öğrenmeyi istemek için birçok sebebimiz olabilir. Örneğin,

 1. Eşiniz size işe gidiyorum dedi fakat siz ona inanmıyor ve aldatıldığınızı mı düşünüyorsunuz? Size geç saatlere kadar çalışıyorum diyor fakat siz iş yerinde olduğuna bile inanmıyor musunuz?
 2. Çocuğunuzun notları hızlıca düşmeye başladı ve okula gitmediğinden mi şüpheleniyorsunuz? Okula gitmek yerine yanlış insanların yanına gidip yanlış şeyler yaptığını mı düşünüyorsunuz?
 3. Ebeveynlerinizin ya da yaşlı akrabalarınızın dışarıda gezerken kaybolabileceğini ya da kaçırılabileceğini mi düşünüyorsunuz?
 4. Bir arkadaşınız onun için zararlı olan bir bağımlılığı bıraktı ama siz yavaş yavaş bağımlılığına geri döndüğünü mü düşünüyorsunuz?

telefon numarasından konum bulma

Bu sorulardan herhangi birine bile cevabınız evet ise bir telefonun konumunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Merak etmeyin, bunu nasıl yapacağınızı sizler için araştırdık.

Telefon Konumunu Öğrenmek İçin Neler Yapabilirsiniz?

Telefon numarasını kullanmadan o telefonun konumunu bulmanız imkânsız. Telefon numarasından konum bulma işleminin en kolay hali de hangi tür telefon olursa olsun önceden zaten telefonun kendisinde yüklü olan ‘’Cihazımı Bul’’ özelliğini kullanmaktan geçiyor. Eğer cihaz bir başkasına aitse, iPhone ya da Android olması fark etmeksizin sizinle paylaşacağımız yöntemleri kullanabilirsiniz.

Android Cihazımı Bul Özelliği Nasıl Çalışır?

Google Play Protect’in bir özelliği olan ‘’Cihazımı Bul’’ özelliği, Android cihazınızın nerede olduğunu uzaktan bulmanızı sağlar. Asıl amacı kaybolan telefonunuzu bulmak olsa da bu uygulamayı kullanarak numaradan yer tespiti yapabilirsiniz.

 1. Öncelikle uygulama telefonunuzda yüklü değilse Google Play’e girip indirin.
 2. Takip etmek istediğiniz telefonun Google hesap bilgilerini girin.
 3. Uygulamaya konum izni verin.

numaradan yer tespiti

‘iPhone Cihazımı Bul’ Özelliği Nasıl Çalışır?

iPhone Cihazımı Bul özelliği de Android ile tamamen aynı çalışıyor. Telefon internete bağlı olduğu sürece uzaktan konumunu görebilir, telefonu kilitleyebilir ve içindeki tüm bilgiyi silebilirsiniz. Kullanmaya başlamak için:

 1. Ayarlar kısmını açın.
 2. Apple ID sekmesine tıklayın.
 3. iCloud’u açın.
 4. Cihazımı Bul seçeneğine tıklayarak izin verin.

‘Windows Cihazımı Bul’ Özelliği Nasıl Çalışır?

Eğer bir Windows cihazın konumunu öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken Ayarlar kısmından Microsoft hesabınızla giriş yapmak ve bu özelliğe izin vermek. Cihazınızda konuma izin verdiyseniz bu özellik sizin için çalışacaktır ama unutmayın, her konum takibi yapmak istediğinizde cihazda bildirim çıkacaktır.

Sizin İçin Daha İyi Bir Önerimiz Var

Şu ana kadar saydığımız tüm yöntemler için takip etmek istediğiniz telefonun ya Google hesabı ya iCloud hesabı ya da Microsoft hesabı giriş bilgilerini bilmeniz gerekiyordu. Bu oldukça zor bir gereklilik ve maalesef bu yöntemlerin hepsi size sınırlı bilgi verebiliyor. Bizimse sizler için daha iyi bir önerimiz var.

Casus yazılımlar başka bir telefon ya da bilgisayara sızıp onun konumuna ve içerisinde barındırdığı her türlü bilgiye erişmenizi sağlayan yazılımlardır. ‘’Cihazımı Bul’’ özelliğinin aksine her türlü cihazda çalışırlar. Anlık ve geçmiş konum bilgisi alabileceğiniz casus yazılımlar en iyi telefon numarasından nerede olduğunu bulma programlarıdır. Casus yazılımlar arasından size önerimiz güvenilir ve etkili olan mSpy uygulaması.

mSpy Konum Takibi Nasıl Çalışır?

Sıradan numara yazarak yer tespiti yapma programlarından farklı olan mSpy sayesinde detaylı bir şekilde ve kolayca konum takibi yapabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi asla dışarı sızdırmayacak mSpy, uygun fiyatlı abonelik paketleri sayesinde yardımınıza koşuyor.

mSpy konum takibi özelliği sayesinde takip ettiğiniz telefonun o an nerede olduğunu anında görebilirsiniz. Çocuğunuz o an nerede merak etmiyor musunuz? Bağımlılıktan kurtulmaya çalışan arkadaşınız gerçekten size söylediği gibi hastanede mi? Eşiniz gerçekten o akşam iş yerinde geç saatlere kadar çalışıyor mu? Tüm bu soruların cevabını mSpy konum takibi özelliği sayesinde anında öğrenebilirsiniz.

birinin nerede oldugunu gosteren uygulamaları

Üstelik mSpy ile konum takibi yapmak için beklemenize gerek yok. Ne zaman isterseniz isteyin, anında hedef telefonun konumunu görebilirsiniz. mSpy’ın başka bir harika özelliği de sadece anlık konum bilgisi değil, geçmişi de göstermesi. Akşam oturup çocuğunuzun o gün boyunca nerelerden geçtiğini, nerelere gittiğini saati saatine görebilirsiniz.

Ayrıca mSpy sayesinde takip ettiğiniz telefon sizin belirlediğiniz alanı terk ettiğinde ya da belirlediğiniz bir yere gittiğinde anında bildirim alabilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak bir telefonu takip etmek için birden çok yöntem olduğunu gördük. ‘’Cihazımı Bul’’ özelliği konum takibi yapmak için en kolay yöntem olsa da hesap giriş bilgileri gibi bulması zor olan bilgilere gerek duyuyor ve oldukça sınırlı bilgi verebiliyor. Bu yöntemin aksine mSpy ise size oldukça detaylı bir konum bilgisi sunabiliyor.

mspy-banner-image
Daha iyi bir takip çözümü yok!
Bugün huzurun tadını çıkarın

 • Çocuklarım çok yaramaz…Gerçekten nerede olduklarını bir türlü öğrenemiyorum. İnşallah, uygulamanız işe yarar. Aslında, bu türden daha fazla uygulama yorumu görmek isterdim, çünkü geleneksel yöntemlerin çoğuişe yaramıyor!!! Bakalım şimdi kuruyorum, gerçekten işe yarayıp yaramadığını görelim.

Yanıt bırak:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Üste Dön

mspy-banner-image
Daha iyi bir takip çözümü yok!
Bugün huzurun tadını çıkarın