Çocuğumun Telefonunu Nasıl Kolayca Takip Ederim?

Gokmen Senturk
çocuğumun telefonunu takip

Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız ve onları ne kadar korumaya çalışsak da bizden uzaktayken bu konuda yetersiz kalabiliriz. Örneğin, çocuğunuz okuldayken zarar görmediğine ne kadar eminsiniz? Arkadaşlarıyla beraberken zorbalığa uğruyor olabilir mi? Ya eve gelirken yanlış kişilerle konuşup kaybolursa? Bunları öğrenmenin tek yolu var, o da çocuğun telefonunu takip

İçindekiler

Neden Çocuğumu Telefondan Takip Etmeye İhtiyaç Duyabilirim?

Bir annenin ya da bir babanın çocuğunun telefonunu takip etmek için birçok sebebi olabilir. Bunların büyük çoğunluğu onun güvenliği hakkında olacaktır. Çocuğum nerede diyen tüm ailelerin aklından bu sebeplerin birçoğunun geçiyor olması ise kaçınılmaz bir durum. Gelin, beraber tek tek çocuğumuzu telefondan takip etmek için gerekebilecek sebeplere bakalım.

 • Çocuğunuzun zorbalar tarafından rahatsız edilip edilmediğini öğrenmek için
 • Çocuğunuzun tacize uğramadığından emin olmak için
 • Okul dışında başka yerlere gidip gitmediğini öğrenmek için
 • Sağlık sorunları olan çocuğunuzun durumunu anında öğrenebilmek için
 • Çocuğunuzun çevresindeki başka çocuklara zorbalık yapmadığından emin olmak için

çocuğumun telefonunu takip

Bunlara daha birçok madde eklenebilecek olsa da bir çocuğun telefonunu takip etmeyi istemek için ana sebepler bunlar. Çocuğunuz ona zorbalık yapan arkadaşlarını kendisi halledemeyebilir ve zorbalık gördüğünü size söylemekten çekiniyor olabilir. Böyle bir durumda telefonunu takip edip kendiniz öğrenmeniz en doğrusu olacaktır.

Sağlık sorunları olan çocuğunuzun bir yerlerde düşüp bayılması, başına bir şey gelmesi bir ebeveynin en büyük kabuslarından bir tanesidir. Çocuğunuzun başına bir şey gelmediğinden emin olmak için telefonunu takip edebilirsiniz.

Bunun dışında çocuğunuzun dışarıda girip çıktığı yerleri, yürüdüğü yolları da görebilirsiniz. Böylece çocuğunuzun gerçekten okula gidip gitmediğini, yanlış kişilerle takılıp takılmadığını öğrenebilirsiniz. Eminiz ki her anne ya da baba çocuğunun emin ellerde ve güvende olmasını ister.

Ayrıca Okuyun Ebeveyn Takip Programı Ücretsiz Bulunabilir mi?

Çocuklarınızı Nasıl Korumanız Altında Tutabilirsiniz?

Tüm bu saydığımız nedenlerden sonra çocuğumu nasıl koruyabilirim, nasıl güvende olduğundan emin olabilirim diyor olabilirsiniz. Elbette bunu yapmanın birçok yolu var. En çok dikkat etmemiz gereken yer olan İnternet için çocuğunuzu koruma yöntemlerini araştırıp sizler için listeledik. Gelin, hepsini beraber inceleyelim.

mspy casus

 • Onlar için uygunsuz olan sitelere girmesini engelleyin.

Onun için uygunsuz olan siteleri engelleyerek yanlış şeyler öğrenmesini ve kötü alışkanlıklar edinmesini büyük ölçüde önleyebilirsiniz fakat çocuğunuzu engellemek için etkili bir yöntem seçmeniz gerektiğini unutmayın.

 • Ne zaman internete girebileceğini planlayın.

Bu sayede sizin onu gözlemleyemeyeceğiniz zamanlarda internette dolaşamayacak ve yanlış şeyler yapamayacak. Yine de gece ya da siz işteyken gizli gizli internete girebileceğini unutmayın.

 • Akıllı telefonların avantajlarını ve dezavantajlarını ona açıklayın.

Bu sayede çocuğunuzu bilgilendirmiş olacak ve ona bir sorumluluk vermiş olacaksınız. Başına neler gelebileceğini bilen çocuğunuz kendisine dikkat etmesi gerektiğinin farkında olacaktır.

 • Çocuğum nerede uygulamasıyla çocuklarınızı gözetim altında tutun.

Konu çocuğunuzun internetteki ve dış dünyadaki güvenliğini sağlamaya geldiğinde en etkili yöntem bir çocuğum nerede uygulaması kullanmak olacaktır. Bu sayede hem okuldaki arkadaşlarıyla olan ilişkisini gözlemleyebilirken hem de internette yanlış şeyler yapıp yapmadığından emin olabilirsiniz. En etkili ve en güvenilir olan bu yöntem sayesinde çocuğunuz her an güvende olacak ve sizler de her gece içiniz rahat uyuyabileceksiniz.

mSpy’ın Hangi Yönleri Ebeveynler İçin Kullanışlı?

Tüm casus uygulamalarını sizler için araştırıp deneme sürecinden geçirdik ve mSpy hem biz hem de diğer kullanıcılar tarafından en iyi ve en etkili casus uygulama olarak seçildi. Çok ama çok etkili özellikleri, herkesin kullanabileceği kolay kullanımı, müşterilerine verdiği %100 gizlilik ve güven garantisi ile mSpy herkesin ilk tercihi olmalı.

çocuğumun telefonunu nasıl takip ederim

Peki, mSpy’ın bu kadar övdüğümüz özellikleri hangileri? Neden bu kadar etkili olduğundan bahsedip duruyoruz? İşte mSpy’ın çocuğunuzu korumanızı sağlayacak özelliklerinden bazıları bunlar:

 • Sosyal medya hesaplarını takip edebilme özelliği.

Instagram, Snapchat, LINE gibi çocuklar arasında popüler olan tüm sosyal medya hesaplarına mSpy ile erişebilirsiniz. Çocuğunuzun Instagram’da yanlış paylaşımlar yaptığını mı düşünüyorsunuz? Tek yapmanız gereken mSpy indirmek ve takip etmeye başlamak. Bu sayede tüm gönderilerini ve tüm mesajlarını kolayca görüntüleyebileceksiniz.

 • Okula güvenle gittiklerinden emin olabilmek için GPS takip sistemi.

mSpy’ın GPS takip sistemi ile çocuğunuzun hangi rotayı takip ettiğini, nerelere girip çıktığını, nereden geçtiğini kolayca görebilirsiniz. Üstelik sadece anlık konumunu da değil, tüm geçmiş GPS konumlarına erişebilirsiniz.

 • Yanlış sitelere girmediğinden emin olmak için internet geçmişi görüntüleme.

Bu özellik sayesinde internette nerelerde gezdiğini, neler aradığını ve nelere baktığını görüntüleyebilecek ve yanlış şeyler yapmasını engelleyebileceksiniz.

 • Klavyesinde belirlediğiniz bir kelimeyi yazdığında bildirim alabilme.

Örneğin, çocuğunuzun edinmesinden korktuğunuz bir alışkanlık olsun. Çocuğunuz klavyede bu alışkanlığa dair belirlediğiniz kelimelerden birini yazar yazmaz bildirim alacaksınız.

Sonuç

Ebeveynlerin en önemli görevlerinden bir tanesi de çocuklarını korumaktır. Çocuğumun telefonunu nasıl takip ederim diyen her ebeveyn de çocuğunu korumak istiyordur. Bunun için birçok sebep olsa da gerçekten etkili olan tek bir yöntem var: mSpy kullanmak. mSpy’ın birden çok etkili özelliği sayesinde çocuğunuz her an güvende olacak ve siz ne yaptığını her zaman bileceksiniz.

mspy-banner-image
Daha iyi bir takip çözümü yok!
Bugün huzurun tadını çıkarın

Ebeveyn kontrol uzmanı. Uzun yıllar yurtdışında ebeveyn kontrol uygulamaları üzerine çalışmış ve telefon takip uygulamalarının Türkiye’de yerelleştirilmesine yardımcı olmuştur. Uzman yazar olarak çeşitli yayınlarda engin tecrübelerini paylaşmaktadır.

2 Comments

 • Yaşasın, tamda aradığım şey buydu!!! mSpy çok iyi çalışıyor ve her zaman her şeyi görüyorum; yararlı bir makale için teşekkürler.

  • Merhabalar. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Size içi 7/24 canlı desten hizmeti sunuyoruz, dilediğiniz zaman iletişime geçiniz=)

Yanıt bırak:

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Üste Dön

mspy-banner-image
Daha iyi bir takip çözümü yok!
Bugün huzurun tadını çıkarın