Bir başkasının Snapchat hesabına nasıl girilir ve hacklenir?

Gokmen Senturk

Snapchat kullanan birinin hesabına erişmeyi düşünenler için hazırladığımız bu yazıda hackleme yöntemlerinden söz edeceğiz. Gittikçe kirlenen internet ve sosyal medya platformları nedeniyle çocuklarının ve sevdiklerinin güvenliğinden endişe edenler için Snapchat hacklandı bir çözüm olabilir. Böylece çocuklarının hesabını diledikleri zaman takip ederek güvenliklerini kontrol edebilirler. İşte bunun nasıl yapılacağıyla ilgili tüm bilgiler burada.

İçindekiler

Snapchat Hackleme Neden Çok Zor?

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Snapchat, güvenlik konusunda da en titiz davranan platformlardan biri. Birden fazla güvenlik adımı nedeniyle hacklenmesi en zor olan platform diyebiliriz. Bir başkasının Snapchat hareketlerini izlemek istediğinizde ne yazık ki karşınıza çok engel çıkacak. Çünkü:

  • Karmaşık şifreleme sistemine sahip. Birinin şifresini kırmak zannedildiği kadar kolay değil. Kullanıcıların sayı, rakam ve özel karakterlerden oluşan uzun bir şifre oluşturmaları gerekiyor. Yeterince güvenli olmayan ve bu kurala uymayan şifreler kabul edilmiyor. Bu tür katmanlı şifreleri kırmak da oldukça zor.
  • İki faktörlü kimlik doğrulama sistemi var. Yani platform, kullanıcıların Snapchat hesaplarındaki oturumlarını doğrulamak için 2FA (İki Faktörlü Kimlik Doğrulama) sistemine sahip. Bu nedenle Snapchat hesabını hackleme girişimi yapıldığında, hesap sahibinin bildirim alarak uyarılma olasılığı yüksek.
  • Kaybolan mesajlar özelliği ile gönderilen mesajlar 10 saniye içinde silinebilir. Dolayısıyla ortada izleyebileceğiniz mesaj kalmaz.
  • Çok sayıda gizlilik ayarı vardır. Yani Snapchat’te kullanıcının istediği zaman aktif edebileceği birçok gizlilik ayarı bulunuyor. Bu işlevler, kişinin hikayelerini görebilecek kişiler, Snap’ler ve konum gibi ayrıntıları belirlemesine olanak tanır.

Ayrıca Okuyun Başka Telefona Gelen Mesajı Görme Mümkün Müdür?

Tüm Bunların Üstesinden Nasıl Gelinir?

Snapchat hesabı hackleme ve düzenli olarak takip edebilmenin en kesin ve güvenilir yolu, bir casus takip programı olan mSpy kullanmaktır. Uzun yıllara dayanan tecrübesi ve tüm dünyada bulunan onbinlerce kullanıcısı ile mSpy size tam istediğiniz çözümü sunar. Çünkü bu uygulama, takip etmek istediğiniz kullanıcının güvenlik ayarlarını değiştirmeden ve oturumlarını kapatmadan hesaplarına erişmenizi sağlar. Üstelik onların bundan haberi olmaz.

mspy-banner-image
Daha iyi bir takip çözümü yok!
Bugün huzurun tadını çıkarın

Yukarıda sıraladığımız tüm güvenlik tedbirlerini bir kerede ve sorunsuz olarak aşarak, çocuklarınızın ya da sevdiklerinize ait Snapchat nasıl hacklenir diyorsanız mSpy’ın benzersiz özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Silinen mesajlar ve fotoğraflar da dahil olmak üzere hedef hesaptaki tüm bilgilere erişiminizi sağlayan mSpy bununla da kalmaz hedef telefondaki diğer tüm aktiviteleri de takip etmenize olanak sağlar.

Çocuklar, takip edilmeden fotoğraf paylaşmak ve sohbet etmek için Snapchat uygulamasını tercih edebilirler. Çünkü bu uygulamanın sahip olduğu özellikler, onların paylaşımlarını anında güvenli hale getirir. Oysa Snapchat’te 10 saniye sonra yok olan mesaj ve fotoğraflar tamamen silinmez ve mSpy gibi bir casus takip programı, bunların tamamını görebilmenizi sağlar. Çocukların ise bundan haberi yoktur.

mSpy kullanmaya karar verdiğinizde bir kişinin yalnızca Snapchat hesabını değil, aynı zamanda tüm metin mesajlarını (sosyal ağlardan gelen mesajlar dahil), arama kayıtlarını, konum bilgisini ve çok daha fazlasını takip ederek hedef  kişi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Snapchat Hacklemenin Diğer Yöntemleri Nelerdir?

Bir başkasının Snapchat hesabını hacklemek ve takip etmek için kullanılabilecek diğer yöntemleri sizler için araştırdık ve denedik. Fakat gördük ki, bu yöntemlerin hiçbiri tam olarak kullanışlı değil ya da işe yaraması çok zor. Bu yöntemler, gizli modda çalışmıyor ya da hedef kişinin Snapchat hesabının şifresine ya da e-posta adresine erişim gerektiriyor.

1. Başkasının Snapchat’inde SMS ya da E-posta ile otutum açmak

Bu yöntemle birinin Snapchat hesabına giriş yapabilirsiniz. Birinin Snapchat’ine acilen erişmeniz gerekiyorsa, şifresini SMS veya e-posta adresi ile sıfırlayarak öğrenebilirsiniz.

Bunun için Snapchat giriş ekranına gidin. Parolanızı mı unuttunuz? öğesine dokunun. SMS ile veya E-posta Adresi ile Sıfırla’yı seçin. Sıfırlama bağlantısı göndermek için e-postayı seçin. Veya doğrulama kodunun hedef cihaza gönderilmesini bekleyin. E-postadaki sıfırlama bağlantısını tıklayın veya doğrulama kodunu girin. Yeni şifreyi ayarlayın. Artık giriş yapabilir ve hedef kişinin anlık görüntülerini görüntüleyebilirsiniz. Fakat bu yöntemi kullanabilmeniz için hedef telefona fiziksel erişimiz gerekir ya da hedef kişinin e-posta adresinin şifresini bilmelisiniz.

2. Keylogger kullanmak

Birinin anlık sohbetlerini görüntülemenin başka bir yolu, şifrelerini bir keylogging uygulamasıyla eşleştirmektir. Başka bir kişinin cep telefonundaki tuş vuruşlarını kaydetmek için bir keylogger kullanılır ve Snapchat oturum açma kimlik bilgilerini ele geçirmenizi sağlar.

Çevrimiçi olarak ücretsiz keyloggerlar bulabilirsiniz, ancak bunları kullanmaktan kaçınmanızı öneririz. Ücretsiz uygulamalar, kişisel bilgilerinizi çalmak için oluşturulmuş kötü amaçlı yazılımlar içerebilir. Dahası, kötü tasarlanmış bir keylogger, hedef cihazı bozabilir.

Hacklemek Nedir?

Hacklemek, bir başkasının cihazına ondan izinsiz girmek ve bilgilerini takip etmek anlamına gelir. Fakat bizim burada sözünü ettiğimiz kötü amaçlı hacklemek değil. Yani bir kişinin kişisel bilgilerini çalmak ya da maddi hesaplarına erişim sağlamak ve kullanmak amaçlı yapılan bir hackleme değil. Aksine, çocuklarımızı ya da sevdiklerimizi, internetteki kötü niyetli kişilerden korumak amacıyla onların hesaplarını takibe almak.

Bu yazının amacı insanları, başkalarının sosyal medya hesaplarını hacklemeye teşvik etmek için değil, çocuklarını, eşlerini, sevgililerini ya da çalışanlarını takip etmek isteyen insanlara yardımcı olmaktır. Günümüzde internette çoğalmaya başlayan kötü niyetli kişilere, dolandırıcılara ve zararlı tüm insanlara karşı alabileceğiniz tedbirlerden söz ederek sosyal medyanın daha güvenli kullanımını sağlamaktır.

Ayrıca Okuyun 2024’te Gmail Hacking’de Nasıl Ustalaşılır?

Sonuç

Snapchat hack için birçok yöntem denemiş ve başarısız olmuş olabilirsiniz. Bu yazıda sizlere bir Snapchat hesabının en güvenli ve kesin biçimde nasıl takip edileceğiyle ilgili bilgileri derledik. Sevdiklerinizin ve çocuklarınızın internetteki güvenliğinden artık endişe etmenize gerek yok. mSpy ile bunu sorunsuz ve yasal bir biçimde yapabilirsiniz.

mspy-banner-image
Daha iyi bir takip çözümü yok!
Bugün huzurun tadını çıkarın

Ebeveyn kontrol uzmanı. Uzun yıllar yurtdışında ebeveyn kontrol uygulamaları üzerine çalışmış ve telefon takip uygulamalarının Türkiye’de yerelleştirilmesine yardımcı olmuştur. Uzman yazar olarak çeşitli yayınlarda engin tecrübelerini paylaşmaktadır.

Yanıt bırak:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Üste Dön

mspy-banner-image
Daha iyi bir takip çözümü yok!
Bugün huzurun tadını çıkarın