WhatsApp’ta Kim Kiminle Yazışıyor Nasıl Hemen Öğrenebilirim?

Gokmen Senturk

WhatsApp kim kiminle yazışıyor artık günümüzde o kadar merak ediliyor ki WhatsApp mesajlarımız, aramalarımız ve gönderip aldığımız multimedyalar özel hayatımıza dair en küçük detayları bile içermeye başladı. Bir kişiye dair birçok şeyi öğrenebiliriz yalnızca WhatsApp uygulamasını açıp inceleyerek. Peki, o halde nasıl başkasının WhatsApp mesajlarına ulaşabiliriz? Gelin, bu sorunun cevabına beraber bakalım.

İçindekiler

WhatsApp Uygulaması Nedir ve Neden Bu Kadar Kullanılıyor?

Öncelikle WhatsApp’ın nasıl bir uygulama olduğunu bilmemiz gerekiyor. WhatsApp mesajlaşmasını, multimedya öğeleri göndermenizi, WhatsApp kimle konuşuyor program, ücretsiz sesli ve görüntülü aramalar yapmanızı sağlayan bir uygulamadır. Ücretsiz bir şekilde tüm bunları telefon modeli fark etmeksizin herkese sağladığından dolayı günümüzde diğer uygulamaları ve kısa mesaj hizmetini geçip telefonumuza ilk indirdiğimiz uygulamalardan bir tanesi olmayı başarmıştır.

Dünyanın neresinde olursanız olun, bambaşka bir ülkedeki arkadaşınızla sadece bir internet bağlantısı yardımıyla istediğiniz gibi konuşabilirsiniz. Uluslararası telefon konuşmalarının ücretini düşününce WhatsApp’ın sağladığı bu hizmet, onu kullanıcıların gözünde çok değerli yapıyor. Bunun yanında kolaylıkla grup sohbetleri oluşturabilmek de büyük bir çoğunluğun WhatsApp kullanma sebeplerinden.

WhatsApp’ın bir güzel yanı da tüm bilgilerinizin şifrelenmiş bir şekilde depolanması. Bu WhatsApp’ta çalışan bir kişinin dahi istese bile mesajlarınıza ulaşıp okumayı başaramayacağı anlamına geliyor. Gönderdiğiniz mesajları sadece o mesajı yazdığınız kişi ve siz görebilirsiniz. Bu kadar güvenli bir mesajlaşma platformunun mesajlarımızın her şeyi barındırdığı bir dönemde en ünlü platformlardan bir tanesi olmasa da elbette kaçınılmaz. Bu WhatsApp’ta kim kiminle yazışıyor sorusunun cevaplanmasını zorlaştırsa da güven veren bir özellik.

WhatsApp’ın açıkladığı istatistiklere göre WhatsApp üzerinden günlük olarak gönderilen mesaj sayısı ortalama 100 milyara erişiyor. 180 ülkede 2 milyar insanın kullandığı WhatsApp, bu 180 ülkenin 169 tanesinde mesajlaşma uygulamaları arasından bir numaralı sırada. Bu istatistikler bize WhatsApp’ın ne kadar sık kullanıldığını tekrar göstermiş oluyor.

WhatsApp’ta Kiminle Konuştuğunu Görmek İçin mSpy

Biraz önce anlattığımız üzere WhatsApp’taki tüm mesajlarınız ve bilgileriniz şifrelenmiş bir şekilde aktarılıyor. Bu da WhatsApp’ta kimle konuşuyor görme işlemini oldukça zor hale getiriyor. Bu zorluk yüzünden eğer bir başkasının WhatsApp iletilerine ulaşmaya çalışıyorsanız gerçekten etkili bir yöntem seçmeniz gerekiyor. İşte mSpy uygulaması da işlevselliği ve güvenilirliği ile burada yardımınıza koşuyor.

mSpy, başka bir telefondaki bilgilere ulaşarak sevdiklerinizi güvende tutmaya yardımcı olan bir uygulama. WhatsApp’taki mesaj ve dahası birçok şeye ulaşma konusunda da işini en iyi başaran yöntem. Aklınızdaki “WhatsApp’ta o şu an kiminle konuşuyor?” sorusuna cevap aramak için mSpy’ın WhatsApp takip programını seçtiyseniz tüm gelen ve giden WhatsApp mesajlarına ulaşabiliyor olacaksınız. Daha önceden yazılmış tüm mesajların arasında gezinebilmenin yanı sıra takip ettiğiniz kişinin kimleri sesli ya da görüntülü aradığını da görebilirsiniz.

WhatsApp’ın sadece yazılı mesajlar ve aramalardan oluşmadığını unutmamak gerek. Aradığınız şey bir videoda, bir fotoğrafta ya da bir e-postada olabilir. Bazı uygulamaların aksine mSpy size sadece anlık mesajları göstermekle kalmaz, uygulama için, SMS, e-posta gibi tüm yazışmalara erişim sağlar.

Bunlara ek olarak mSpy’ın bir de demo sürümü bulunuyor. Eğer mSpy’ın nasıl bir WhatsApp’ta kimle konuştuğunu görme programı olduğunu anlayamadıysanız ya da test edip görmek isterseniz uygulamanın sitesinden kolayca bu demoya da ulaşabilirsiniz.

mspy-banner-image
Daha iyi bir takip çözümü yok!
Bugün huzurun tadını çıkarın

WhatsApp’ta Kimle Konuşuyor Programlarına Alternatifler Nelerdir?

WhatsApp’ta kim kiminle konuşuyor görebilmek için başka yöntemler de denedik. Bu yöntemlerin tercih edebileceğiniz en iyi yöntemler olmadığını, size birçok sorun çıkarabileceklerini unutmayın.

1. Tek Kullanımlık Mesaj Yardımıyla WhatsApp’a Erişim

Tek kullanımlık mesaj yardımıyla bir kişinin WhatsApp mesajlarına erişim pek işlevsel ve işe yarar olmasa da bilindik bir yöntem. Bu mesaj WhatsApp’ın başka bir cihazda açılmaya izin almak için o kişinin telefon numarasına gönderdiği bir kısa mesajdır. Bu yöntemi deneyebilmek için sırasıyla şu aşamaları takip etmelisiniz:

  • WhatsApp kullanıyorsanız telefonunuza silip yeniden yükleyin.
  • Takip etmek istediğiniz kişinin telefon numarasını WhatsApp’a girin.
  • Takip edeceğiniz telefona gelen kodu girin.

Bu aşamaları tamamladıktan sonra artık WhatsApp’ta kiminle konuşuyor görebilirsiniz fakat ona mesaj olarak gidecek kod numarasını edinmenin zor olacağını unutmayın.

2. Sosyal Mühendislik İle WhatsApp’a Erişim Sağlama

Sosyal mühendislik kendi içinde de birçok farklı yöntem içerse de temel olarak takip etmek istediğiniz kişiye kendinizi başka yansıtarak güvenini kazanmak ve ardından bu güveni kullanarak o kişinin bilgilerine erişmekten geçer. Örnek olarak internette size bir şey satmaya çalışan dolandırıcıları verebiliriz. Size samimi bir şekilde yaklaşır, bilgilerinizi toplarlar ve en son size bir şey satma bahanesi ile bilgilerinizi ele geçirirler.

Bu yöntemle aynı şekilde WhatsApp’ın gönderdiği tek kullanımlık kodu da öğrenenebilir ve mesajlarına erişebilirsiniz fakat bu yöntemin çok fazla uğraş gerektireceğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

3. Gizli Mikrofon Yardımıyla Aramaları Dinleme

WhatsApp’ta kiminle konuşuyor diye merak ettiğiniz kişinin neler konuştuğunu öğrenmenin bir başka yolu da onun olduğu bir ortama gizli mikrofon yerleştirmek olabilir. Bu mikrofon sayesinde siz ortalıkta yokken WhatsApp üzerinden aramalar yaptığında neler dediğini ya da kimlerle konuştuğunu dinleyip anlamaya çalışabilirsiniz.

Unutmayın ki bu yöntem oldukça riskli ve işlevsiz bir yöntem. Takip ettiğiniz kişinin ortama yerleştirdiğiniz mikrofonu bulması ve sizi suçlaması büyük bir ihtimal. Mikrofonu bulmak dışında başka bir sorun da takip ettiğiniz kişinin her zaman sesli bir şekilde konuşmayacak olmasıdır. Gizli yaptığı şeyleri sadece mesaj yoluyla konuşabilir ve siz bunları mikrofon yoluyla öğrenemeyebilirsiniz.

Sonuç Olarak

Sonuç olarak WhatsApp’ın ne kadar sık kullanılan bir mesajlaşma uygulaması olduğunu ve mesajlarında neler barındırabileceğini incelemiş olduk. Bu mesajlara ulaşabilmek için ise en iyi yöntem bir takip programı olan mSpy. mSpy sayesinde tüm aramalara, mesajlara, rehbere ve multimedyaya ulaşırken deneyeceğiniz diğer yöntemler genellikle işlevsiz, riskli ve fazla uğraş gerektiren yöntemler olacaktır.

mspy-banner-image
Daha iyi bir takip çözümü yok!
Bugün huzurun tadını çıkarın

Yanıt bırak:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Üste Dön

mspy-banner-image
Daha iyi bir takip çözümü yok!
Bugün huzurun tadını çıkarın